Darius, campion la box, are nevoie de echipament

Această poveste a fost finanțată cu succes.

Împreună am strâns 2,365 de lei. Vă mulţumim pentru ajutor!

Obrázek příběhu
Dezvoltare și educație
Cum poți ajuta?
Dvs. puteți dona pentru ca Darius să primească echipamentul necesar la antrenamentele și competițiile de box.
Distribuiți povestea:

Fii alături de Darius, în a-și îndeplini țelul mai repede!

Silaghi Sebastian
PERSOANA GARANTĂ

Silaghi Sebastian

Antrenor

Mesajul persoanei garante

Darius este sportiv de performanță și practică boxul în cadrul clubului sportiv Basti Box. În plan social, se confruntă cu dificultăți, părinții fiind desparțiți și având 4 frați. A obținut multiple medalii naționale și internaționale și va participa la Campionatul European din Sarajevo în perioada 21 iunie - 3 iulie 2024. Pentru a-și continua cariera sportivă, are nevoie de echipament de box competițional, inclusiv mănuși, cască, ghete, bandaje, proteză și produse pentru refacere și întărire.

Darius Ștegari, un tânăr de 15 ani din Oradea, este un sportiv de performanță care practică boxul în cadrul clubului sportiv Basti Box. Este un exemplu de dăruire și ambiție, fiind multiplu medaliat la competiții naționale și internaționale. În perioada 21.06-03.07.2024, Darius a participat la Campionatul European din Sarajevo, reprezentând cu mândrie România.

Darius locuiește împreună cu mama sa și cei patru frați mai mici. Fratele său, Cosmin, este diagnosticat cu tetrapareză spastică și este dependent total de îngrijirea mamei lor. În ciuda provocărilor și a dificultăților financiare, Mihaela și soțul ei se străduiesc să le ofere copiilor un mediu stabil și plin de iubire. Darius, fără sprijinul tatălui său natural, devine un model de responsabilitate și sprijin pentru familia sa.

Pentru a-și continua parcursul ascendent în box și a performa la cel mai înalt nivel, Darius are nevoie de echipament specific: mănuși de box competiționale, cască de box, ghete de box, bandaje, proteză, și produse pentru refacere și întărire. Aceste echipamente sunt esențiale pentru a-l ajuta să se pregătească adecvat și să fie în cea mai bună formă la competițiile viitoare.

Sprijinul comunității este vital pentru a-i oferi lui Darius șansa de a-și urma visul și de a continua să aducă medalii acasă. Fiecare contribuție contează și poate aduce o schimbare semnificativă în viața acestui tânăr sportiv și a familiei sale. Să fim alături de Darius și să îl ajutăm să strălucească pe ringul de box și în afara lui.

Suma donată va fi direcționată 100% către povestea aleasă de dvs.

Alți copii care au nevoie de ajutor

Oportunitatea de a ajuta va exista mereu. Aflați acum poveștile altor copii care au nevoie de ajutor

S-a întâmplat ceva extraordinar ce nu s-a mai întâmplat niciodată. Ați sprijinit complet toți copiii de pe site-ul nostru și le-ați dat speranță pentru o copilărie mai fericită. În acest moment procesăm alte povești de copii pe care le vom publica pe site cât mai curând posibil.

Întrebări frecvente

Cum pot ajuta?

Pot dona pentru mai multe povești?